PROGRAM CECYLIA

Oprogramowanie Cecylia służy do wyświetlania pieśni i multimediów w kościele. Zostało starannie zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc budować Kościół i pełniej przeżywać liturgię. Jest łatwe w obsłudze i dostarcza bardzo wielu możliwości oraz treści.

Cecylia działa w kilkuset parafiach. Także w montowanym przez nas systemie Cherubin. Jeśli jednak potrzebne jest rozwiązanie bardziej mobilne i praktyczne, to zapraszamy do zobaczenia Serafina - systemu nowej generacji.

Program Cecylia - prezentacja - wyświetlanie pieśni

Wyświetlanie pieśni

Program Cecylia posiada bogaty zbiór pieśni. Praca z tekstami w programie jest bardzo komfortowa. Litery są duże i wyraźne, dlatego nie będzie problemu z czytelnością. Dodatkowo teksty mogą posiadać tło graficzne oraz litery z konturem i cieniem.

Program Cecylia - wyświetlanie Słowa Bożego

Wyświetlanie tekstów Liturgii Słowa i Pisma Świętego

Program posiada wbudowany lekcjonarz i Biblię Tysiąclecia. Gdy wyświetla się teksty Liturgii Słowa przed Mszą Świętą, wtedy odbiór słuchanego Słowa jest dużo lepszy, co wraz z wyświetlanymi siglami może pomóc zachęcić wiernych do rozważania Pisma Świętego w domach.

Program Cecylia - wyświetlanie filmów

Wyświetlanie obrazów, prezentacji PowerPoint, PDF, filmów (także DVD), obrazu z kamer oraz odtwarzanie i nagrywanie dźwięku

Używanie tych środków przekazu daje szerokie spektrum możliwości docierania zwłaszcza do młodzieży i pomaga rozbić stereotypy, że Kościół jest nudny czy niepostępowy.

Poniżej 10 minutowy, zwięzły film demonstrujący działanie oprogramowania Cecylia

Szczegółowy opis funkcji Oprogramowania Cecylia

Podstawowym zastosowaniem systemu multimedialnego jest wyświetlanie treści, które mogą być pomocne dla wiernych w lepszym przeżyciu i uczestnictwie we Mszy Świętej, nabożeństwach czy też rekolekcjach.

Wyświetlanie pieśni

Wyświetlanie
pieśni

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Wyświetlanie pieśni w kościele

Dzięki dużej bazie pieśni kościelnych, które są podzielone na kategorie i okresy liturgiczne, organista może szybko wybrać te pieśni, a nawet poszczególne slajdy, które w danym momencie są najbardziej odpowiednie, np.: korespondują z czytaniami lub konkretnym świętem. Ma tutaj pełną dowolność.

Można dodawać nowe pieśni do śpiewnika, a każdy utwór można łatwo edytować. Można też zapisywać i wczytywać zestawy pieśni (i multimediów). Cecylia posiada także mechanizm importu bazy pieśni z programu OpenSong (gdyż zdarzają się przypadki, gdzie osoby sfrustrowane korzystaniem z OpenSonga lub innych programów do wyświetlania pieśni, przechodzą właśnie na Cecylię). Utwory mogą posiadać różne style wyświetlania, można ustawić m.in.: kolory, graficzne tło, kontur dla tekstu czy też animowane przejścia pomiędzy slajdami.

Wyświetlanie Pisma Świętego

Wsparcie
Liturgii Słowa

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Wyświetlanie Pisma Świętego w kościele

"Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa." Rz 10,17

System pozwala także na prezentację tekstów Liturgii Słowa lub wybranych fragmentów Pisma Świętego (z Biblii Tysiąclecia). Baza tekstów Liturgii Słowa obejmuje: czytania, psalm, refren psalmu, aklamację i Ewangelię. Dostępne są lata A, B i C, rok I i II oraz święta i uroczystości. Dzięki temu kapłan, który przygotowuje kazanie na bazie Słowa Bożego, może wyświetlić całe czytania lub te fragmenty nad którymi chce się zatrzymać, które chce objaśnić. Aby dodać konkretny tekst wystarczą tylko trzy kliknięcia. System pozwala na wyświetlanie tekstów Ewangelii (lub innego czytania) np przed Mszą Świętą, po to by wierni mogli zapoznać się z nim wcześniej, zanim ją usłyszą.

Wyświetlanie ogłoszeń parafialnych

Prezentacja
ważnych informacji

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Wyświetlanie ogłoszeń parafialnych w kościele

Na ekran projekcyjny można także przekazać intencje Mszy Świętych, ogłoszenia parafialne lub slajdy okolicznościowe (np.: chrzest czy ślub). Dzięki możliwości wyświetlania zdjęć można pokazać parafianom zdjęcia z pielgrzymek, uroczystości, czy też innych wydarzeń duszpasterskich. Wszystkie slajdy zawierające tekst lub obrazy mogą się automatycznie przełączać z zadaną częstotliwością.

Odtwarzanie dźwięków

Wykorzystywanie
możliwości audio

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Odtwarzanie dźwięków w kościele

System Cherubin można zintegrować z systemem nagłośnienia w kościele. Dzięki czemu podczas nabożeństwa albo nauczania można odtworzyć pliki audio lub nagrania z płyt CD, np. z fragmentami nauczania Jana Pawła II czy ks. Popiełuszki. Możliwość nagrywania dźwięku pozwala nagrać np. niedzielne kazania i umieszczać je na stronie internetowej parafii.

Wyświetlanie filmów

Wykorzystywanie
możliwości video

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Wyświetlanie filmów w kościele

Możliwość odtwarzania filmów z plików video, lub ich fragmentów, może być bardzo wartościowe dla parafian, zwłaszcza dla tych młodszych. Można odtwarzać filmy DVD oraz wyświetlać obraz z kamer.

Wyświetlanie prezentacji

Używanie prezentacji multimedialnych

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Wyświetlanie prezentacji w kościele

Dzięki możliwości wyświetlania prezentacji multimedialnych (PowerPoint i PDF), można ubogacić nauczania i konferencje. Można też w atrakcyjny sposób przedstawić np. podsumowanie roku, poprzez zaprezentowanie statystyk na wykresach i dodanie zdjęć z ważnych wydarzeń.

Sterowanie dla organisty

Sterowanie
urządzeniami

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
Sterowanie dla organisty Sterowanie dla księdza

System został stworzony z myślą o sterowaniu przy pomocy monitorów dotykowych, aczkolwiek można sterować nim w tradycyjny sposób z laptopa. Slajdy mogą być przełączane przez organistę przy pomocy: monitora dotykowego, myszki, klawiatury, a także z dodatkowej klawiatury numerycznej na usb (zdjęcie). Sterować może także kapłan: pilotem (zdjęcie) lub z telefonu z androidem.

Sterowanie smartfonem

Sterowanie
aplikacją

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
sterowanie smartfonem do kościoła

W Wersji MAX można sterować Cecylią przy pomocy aplikacji na Androida. Wystarczy, żeby komputer na którym jest zainstalowana Cecylia miał stały adres IP i był w sieci wifi. Aplikacja do sterowania jest bardzo prosta i ogranicza się do poruszania po zestawie i wygaszenia ekranu. Jeśli potrzebna jest większa swoboda obsługi i większe możliwości to zalecany jest system Serafin.

kształt systemu multimedialnego

Schemat
podłączenia do wyświetlacza

(kliknij aby dowiedzieć się więcej)
prosty system multimedialny do kościoła

Załączony schemat przedstawia sposób działania prostego systemu multimedialnego z programem Cecylia.

Przed wprowadzeniem systemu nowej generacji Serafin, w systemie Cherubin o rozbudowanej architekturze stosowany był moduł serwerowy do Cecylii pozwalający na pracę z dodatkowych komputerów. W tym momencie do systemów które wymagają większej elastyczności i swobody obsługi zaleca się użycie Serafina.

zaawansowany system multimedialny do kościoła

Porównanie wersji i ceny

W zależności od potrzeb i budżetu można wybrać odpowiednią dla parafii wersję oprogramowania. Trzeba mieć na uwadze, że od możliwości tego programu zależy to, na ile wierni skorzystają z obecności systemu multimedialnego w świątyni.

Funkcjonalności: Cecylia Mini
750 zł
Cecylia Standard
1050 zł
Cecylia PRO
1450 zł
Cecylia MAX
1800 zł
Baza pieśni i zestawy
Wbudowany śpiewnik z podziałem na okresy liturgiczne
Możliwość dodawania, usuwania i edycji pieśni
Możliwość wyboru slajdów do wyświetlenia
Błyskawiczne wyszukiwanie pieśni po tytule
Tworzenie, zapis i odczyt zestawów
Możliwość łączenia zestawów
Ustawienia wyglądu slajdów z tekstem
Możliwość ustawienia kolorów tekstu i tła
Możliwość zmiany rodzaju czcionki i wielkości tekstu
Ustawianie wyśrodkowania tekstu na slajdzie
Możliwość ustawienia graficznego tła slajdów
Możliwość wyświetlenia tekstu z konturem i cieniem
Animowane przejścia pomiędzy slajdami (możliwość)
Możliwość zmiany wyświetlania wierszy w pieśni: standardowo, złączenie linii, złączenie z gwiazdką
Zawijanie wiersza gdy nie mieści się w jednej linii
Możliwość formatowania fragmentów tekstu a'la Word
Wyświetlanie tekstów Pisma Świętego
Biblia Tysiąclecia wydanie IV / LEGALNA! / / /
Biblia ks. S. Kowalskiego NT, Pieśń nad pieśniami Brandstaettera, Psałterz Kochanowskiego, Biblia Gdańska, Biblia Brzeska NT
Wyświetlanie tekstów Liturgii Słowa
Codzienne czytania, refren psalmu, psalm, aklamacja, Ewangelia, na lata A ,B, C, rok I i II, uroczystości i święta z wariantami Mszy Św. (np wigilijna lub w dzień)
Obsługa multimediów
Możliwość automatycznego przełączania slajdów
Wyświetlanie obrazków/zdjęć/grafiki
Odtwarzanie nagrań audio
Odtwarzanie filmów video z plików
Wyświetlanie prezentacji MS PowerPoint
Wyświetlanie prezentacji PDF
Odtwarzanie filmów DVD
Wyświetlanie obrazu z kamer video na żywo
Nagrywanie dźwięku i zapis do formatu MP3
Prezentowanie dokumentów MS Office
Zestaw może zawierać każdy ww element
Interakcja z urządzeniami zewnętrznymi
Projektor może być sterowany z programu
Możliwość sterowania z telefonu komórkowego lub tabletu z Androidem w sieci IP
Łatwe sterowanie monitorem dotykowym
Łatwe sterowanie blokiem numerycznym
Sterowanie pilotem bezprzewodowym

Program Cecylia jest kompatybilny z systemami Windows XP, 7, 8, 8.1.
W przypadku Windows 10 i 11, zapewniamy działanie programu na wersji systemu operacyjnego (build), która jest wspierana przez jego producenta w dniu sprzedaży licencji na program Cecylia.